Nabízíme široký  sortiment  interiérových i exteriérových svítidel od domácích i  zahraničních výrobců cenově dostupných až po luxusní designová svítidla pro nejnáročnějšího zákazníka.

Projekty / moderní elektroinstalace / Chytré domy

Chytré domy

 

S moderní elektroinstalací Xcomfort získáte všechny výhody bydlení 21.století. 

- ovládání osvětlení, žaluzií, vytápění, klimatizace i ostatních spotřebičů

- pohodlí centrálního ovládání, světelné scény

- simulace přítomnosti v domě, napojení na bezpečnostní systém

- automatizace chodu domácnosti a úspory za elektrickou energi

Xcomfort pracuje na principu vysílání a příjmu radiofrekvenčnímu signálu. Signál mohou vysílat bezdrátové vypínače (napájeny baterií s životností až 10 let), dálkové ovládání centrální řídící jednotky HOME MANAGER A ROOM MANAGER, nebo USB Interfase, připojené k Vašemu PC.

Umístění vypínačů bez prachu a nečistot

Vypínače pracují jako vysílače signálů, informující aktory ve spotřebičích o tom, co požadujete. Tyto vypínače jsou napájeny vyměnitelnou baterií a nepotřebují proto pevné připojení k elektrické síti. Z toho důvodu nemusíte se systémem Xcomfort ztrácet čas sháněním zedníků a malířů. Bezdrátové vypínače jednoduše nalepíte pomocí oboustranné samolepící fólie na libovolně zvolenou plochu, bez nutnosti sekání do zdí. Radiofrekvenční systém je proto zvlášť vhodný pro rekonstrukce bytů, kancelářských prostor nebo úpravy v historických objektech a budovách.

Spínací aktory

Aktory přijímají radiofrekvenční signál a ovládají elektrické spotřebiče. Aktory je možné umístit přímo do spotřebiče nebo např. do zásuvkové krabice. Jeden aktor (spotřebič) může být ovládán z více míst (např. pomocí několika vypínačů a dálkového ovládání), stejně tak na jeden vypínač nebo kanál na dálkovém ovládání může reagovat více aktorů.

Aktory v zásadě umožňují:

- zapnout / vypnout spotřebič (osvětlení, kávovar…)

- stmívat / postupně rozsvěcet osvětlení

- ovládat motorové aplikace (rolety, garážová vrata)

Ovládání dálkovým ovladačem nebo pomocí bezdrátových vypínačů. 

Zapínat, stmívat, vypínat osvětlení, ovládat žaluzie či zapínat kávovar můžete snadno a pohodlně pomocí dálkového ovladače. Obsluha tohoto dálkového ovládání je totožná jako práce s běžně používanými ovladači (např. od televize). Všechny Vaše spotřebiče můžete ovládat i pomocí vypínačů, tak jak jste zvyklí u klasické elektroinstalace. 

Centrální ovládání

Ovládání spotřebičů, topení, klimatizace, osvětlení i všech ostatních spotřebičů v domě je možné pomocí jednotky „ROOM MANAGER“ či centrální řídicí jednotky „HOME MANAGER“. Tyto řídicí jednotky jsou skutečným mozkem vašeho domova. Přijímají a vyhodnocují informace z okolí (teplota, intenzita světla, kvalita vzduchu apod.) a na jejich základě řídí spotřebiče tak, aby v domě udržovaly požadované klima a v maximální míře šetřily náklady na energie. „ROOM MANAGER“ je schopen řídit tři samostatné okruhy (místnosti nebo skupiny místností), kapacita „HOME MANAGERU“ postačí pro libovolně velký obytný dům.

Ovládání pomocí mobilního telefonu

Dalším ze způsobů, jak ovládat spotřebiče v systému Xcomfort, je mobilní telefon. Výhodu komunikace s domovem přes mobilní telefon oceníte především, budete-li chtít změnit situaci ve svém domě v době, kdy je prázdný. Zatopit si ještě před neplánovaným návratem domů, zapnout naopak klimatizaci, zavřít střešní okna nebo zatáhnout žaluzie není žádný problém. Velkou výhodou je i možnost nechat si pomocí SMS zprávy zaslat informaci o chodu domácnosti nebo se nechat upozornit na neobvyklé situace (např. došlo-li k narušení objektu).

Ovládání a vizualizace pomocí PC, PDA, TV

Vizualizační a komunikační interface umožňuje dnes „připojení“ systému Xcomfort k jakémukoliv PC. 

Cena systému Xcomfort

Cena vybavení domu či bytu inteligentní elektroinstalací Xcomfort začíná na 1,3 násobku ceny klasické elektroinstalace. I přes počáteční vyšší náklady na pořízení se však Xcomfort velmi rychle vyplácí:

- Xcomfort Vám umožní zvolit optimální denní režim např. pro vytápění, větrání a používání elektrospotřebičů. S Xcomfortem nebudete v domě nikdy topit, bude-li prázdný. Xcomfort zatopí až krátce před tím, kdy se mají členové rodiny vracet domů. S Xcomfortem nebudete nikdy topit a větrat zároveň. Funkcí centrálního vypínače můžete při odchodu z domu vypnout všechny elektrospotřebiče kromě např. ledničky. Xcomfort sám zhasne světla, nezaznamená-li na chodbě delší dobu žádný pohyb. Systém Xcomfort Vám dnes a denně pomůže šetřit energii a tím i Vaši peněženku.

- Rekonstrukce prováděná pomocí bezdrátových vypínačů vychází levněji než klasické vedení nových kabelů. Neplaťte řemeslníkům hodiny práce strávené s majzlíkem v ruce – instalace chytrého vypínače je otázkou několika minut.

zpět