Nabízíme široký  sortiment  interiérových i exteriérových svítidel od domácích i  zahraničních výrobců cenově dostupných až po luxusní designová svítidla pro nejnáročnějšího zákazníka.

Projekty / projekt osvětlení / byty

Světlo do kuchyně

Kuchyň je v první  řadě pracovní místo, a  proto bychom  měli  mít  difuzní osvětlení a dobře nasvětlenou pracovní plochu.  Světlo  by  nám  nemělo dělat ostré stíny a je třeba, aby se nezrcadlilo. Proto je praktičtější  použít dlouhé světlo například zářivky. 

Nad  jídelní  stůl  je  nejlépe  použít  závěsné  světlo,  které  umístíme 60-80cm nad stůl.  Světlo by mělo mít  dostatečnou intensitu.  Zde  se  hodí halogenové   osvětlení,   které   můžeme   stmívat,  abychom   si   vytvořili správnou atmosféru.  Pod  tímto  světlem  vypadá  jídlo  ještě  honosněji.

Světlo do dětského pokoje

Dětský  pokoj  by  měl  být  osvětlen  dostatečně  po  celé ploše podlahy, nejlépe   energeticky    úspornými   zářivkovými    svítidly.    Pro   navození příjemné atmosféry, je vhodné doplnit dekorační osvětlení.

Pracovní stůl by měl mít malou, ale výkonnou elektrickou lampičku. Ta by měla dodávat  nejen  dostatek  světla  k  malování,  ale   také  k  učení.  U menších dětí je vhodné pamatovat také na noční osvětlení.  

Správné osvětlení  dětských pokojů je jedním  z  nejdůležitějších  faktorů, které chrání zdraví a zrak dítěte.

Světlo v obývacím pokoji

Tajemství atmosféry nasvětlení obývacího pokoje spočívá ve správném rozdělení  různých  částí  obývacího  pokoje  na  ostrůvky,  které  slouží  k vytvoření přímého prostoru pro poslech hudby, sledování televize, čtení a posezení.  Vhodným umístěním  osvětlovacích  těles  se nabízejí   různé možnosti   přes   promyšlené  nepřímé   osvětlení,  nasvětlování  sloupů, schodišť, nik, nebo třeba obrazů, knihoven a podobně.  Vytvořit příjemné prostředí   -   atmosféru  můžeme  také  stmíváním  jenotlivých  svítidel. Zajímavým prvkem v interiéru  je  stojací lampa, která dostane světlo do jiné polohy a svým designem může být originálním doplňkem.

Světlo do ložnice

Celkové osvětlení prostoru  ložnice je nutné  umístit tak, abychom viděli všude, kde je to potřeba, třeba do skříně. Je možné zabudovat osvětlení přímo do skříně. 

 

Každý dobře zná případ, když si chce číst a druhý touží po spánku, proto  je důležité  zvolit  dobrou  lampu, ta  by měla  mít  stínidlo, která  nesvítí okolo, ale cíleně, pouze pro  naši potřebu a neruší  druhého při spánku.

Světlo do koupelny

Z  hlediska   světelného  se   jedná  o  prostor  s  požadavkem  na  velmi dobrou rovnoměrnost a intenzitu osvětlení.

Základní osvětlení:  Nejčastěji  se  jedná  o  vestavěná  nebo  přisazená stropní  svítidla,  mající  za  úkol  zajistit   plošné a rovnoměrné  osvětlení prostoru koupelny. 

Doplňkové osvětlení u zrcadla:   Slouží  k  zajištění   kvalitního  lokálního osvětlení obličeje beze stínů.