Nabízíme široký  sortiment  interiérových i exteriérových svítidel od domácích i  zahraničních výrobců cenově dostupných až po luxusní designová svítidla pro nejnáročnějšího zákazníka.

Projekty / projekt osvětlení / domy, byty

Navrhujeme a dodáváme osvětlení jak do  interiéru, tak do exteriéru domu (osvětlení fasády, zahrady, bazénu, atd.). 

Světlo v obývacím pokoji

Tajemství atmosféry nasvětlení obývacího pokoje spočívá ve správném rozdělení různých částí obývacího pokoje na ostrůvky, které slouží k vytvoření přímého prostoru pro poslech hudby, sledování televize, čtení a posezení. Vhodným umístěním osvětlovacích těles se nabízejí různé možnosti přes promyšlené nepřímé osvětlení, nasvětlování sloupů, schodišť, nik, obrazů, knihoven a podobně. Vytvořit příjemnou atmosféru můžeme také stmíváním jenotlivých svítidelZajímavým prvkem v interiéru je stojací lampa, která dostane světlo do jiné polohy,  svým designem může být i originálním  doplňkem.

Světlo do dětského pokoje

Dětský pokoj by měl být osvětlen dostatečně po celé ploše podlahy, nejlépe energeticky úspornými zářivkovými svítidly. Pro navození příjemné atmosféry, je vhodné doplnit dekorační osvětlení.

Pracovní stůl by měl mít malou, ale výkonnou elektrickou lampičku. Ta by měla dodávat nejen dostatek světla k malování, ale také k učení. U menších dětí je vhodné pamatovat také na noční osvětlení. Správné osvětlení dětských pokojů je jedním z nejdůležitějších faktorů, které chrání zdraví a zrak dítěte.

Světlo do ložnice

Celkové osvětlení prostoru ložnice je nutné umístit tak, abychom viděli všude, kde je to potřeba, třeba do skříně. Je možné zabudovat osvětlení přímo do skříně.

 

Každý dobře zná případ, když si chce číst a druhý touží po spánku, proto je důležité zvolit dobrou lampu, ta by měla mít stínidlo, která nesvítí okolo, ale cíleně, pouze pro naši potřebu a neruší druhého při spánku.

Světlo do kuchyně

Kuchyň je v první řadě pracovní místo, a proto bychom měli mít difuzní osvětlení a dobře nasvětlenou pracovní plochu. Světlo by nám nemělo dělat ostré stíny a je třeba, aby se nezrcadlilo. Proto je praktičtější použít dlouhé světlo například zářivky. 

Nad jídelní stůl je nejlépe použít závěsné světlo, které umístíme 60-80cm nad stůl. Světlo by mělo mít dostatečnou intensitu. Zde se hodí halogenové osvětlení, které můžeme stmívat, abychom si vytvořili správnou atmosféru. Pod tímto světlem vypadá jídlo ještě honosněji.

Světlo do koupelny

Z hlediska světelného se jedná o prostor s požadavkem na velmi dobrou rovnoměrnost a intenzitu osvětlení.

Základní osvětlení: Nejčastěji se jedná o vestavěná nebo přisazená stropní svítidla, mající za úkol zajistit plošné a rovnoměrné osvětlení prostoru koupelny.

Doplňkové osvětlení u zrcadla: Slouží k zajištění kvalitního lokálního osvětlení obličeje beze stínů.